Okolie a aktivity

Penzión Molčany s dlhoročnou tradíciou sa nachádza v srdci Vysokých Tatier, v obci Stará Lesná. Svojou skvelou polohou ponúka veľké možnosti vyžitia sa s veľkou ponukou atrakcií pre šport, turistiku, kultúru a oddych.

Mapa sa načítava...

Kežmarok

Hrad – múzeum - Hrad patrí k typu tzv. mestských hradov – bol postavený priamo na území mesta Kežmarku preto, aby ho bránil pred prípadnými nepriateľmi. Postavenie hradu sa spája s menom rodiny Zápoľských – prvá písomná správa o hrade je z r. 1463. R. 1528 prevzala hrad do svojho majetku rodina Lasky.

Paulínsky kostol - Prvá zmienka o kostole je z r. 1654. R. 1741 vyhorel a o 6 rokov sa začala jeho neskorobaroková prestavba v réžii paulínskeho rádu. Interiér kostola je taktiež barokový.
Nový evanjelický kostol- Slávnostný výkop sa konal r. 1872 a r. 1880 bol už kostol zastrešený. Pre nedostatok peňazí sa stavba zastavila na 11 rokov, a preto bol kostol ukončený a vysvätený až r. 1894.

Tatranská Lomnica

Horská dráha - Horská dráha Tatrabob, kde sa môžete sa pár eur spustiť po kľukatej trase
Paintball- Operácia JAMY začína. Adrenalín, pohyb a zábava. Moderná stratégia a dynamická hra, pestré herné scenáre...

Zjazdovka - Ponúka ľahkú a rýchlu dostupnosť lyžiarskych terénov v nadmorskej výške 2000 m n. m. v celkovej dĺžke 5 km. Kabínková lanovka z Tatranskej Lomnice vás za sedemnásť minút dostane na Skalnaté pleso, odkiaľ sa môžete vyviezť sedačkovou lanovkou do Lomnického sedla. Skvelé lyžovanie v Lomnickom sedle a nové široké zjazdovky zo Skalnatého plesa dole do Tatranskej Lomnice sú vďaka novému zasnežovaciemu systému a novej štvorsedačkovej lanovke.

Prechádzky - v jednej z najkrajších a najnavštevovanejších osád Vysokých Tatier, v obci s rázovitými tatranskými stavbami, zeleňou, parkami.

Bouldering - Umelá bouldrová stienka – Tatranská Lomnica. Stienka má charakter bouldrovej stienky s rôznymi výškami a s alternatívou krátkeho lezenia s lanom. Na lezeckej ploche celkovej výmere 180 m² je osadených viac ako 1100 chytov a 60 istiacich bodov. Areál vyhovuje všetkým vekovým kategóriám a rôznym zručnostiam lezenia: detská stienka, kolmá bouldrová stienka, previsnutá stena, previsnutá bouldrová stienka.

Poprad

Aquacity Poprad - úžasný svet vodných atrakcií a zábavy – aquapark AquaCity v neďalekom Poprade hodnotený ako druhé najlepšie zariadenie tohto druhu v Európe.

Aréna Poprad - Viacúčelová športová hala ARÉNA POPRAD, patrí medzi najmodernejšie športové "stánky" v Európe. Aréna Poprad ponúka široké možnosti využitia, od športových sústredení, súťaží, medzinárodných podujatí, vystúpenia skupín a spevacké koncerty, výstavy, konferencie, pracovné porady a iné spoločenské podujatia.

Podtatranské múzeum - Podtatranské múzeum v Poprade bolo založené Uhorským karpatským spolkom v roku 1876. Vzhľadom na nezhody okolo umiestnenia múzea medzi došlo v roku 1882 k otvoreniu Tatranského múzea vo Veľkej a v roku 1886 Karpatského múzea v Poprade. V roku 1945 sa obe múzeá spojili do jedného s názvom Tatranské múzeum okresu Popradského (od roku 1961 Podtatranské múzeum)..

Tatranská galéria - Unikátny priestor bývalej parnej elektrárne, dáva možnosť súčasným slovenským a zahraničným výtvarným umelcom, ale aj umelcom z oblasti Súčasného tanca, hudby a divadla predstaviť to najzaujímavejšie a najsúčasnejšie zo svojej tvorby. Medzi najnavštevovanejšie patria už tradičné Hry s umením, prezentujúce tvorbu profesionálnych výtvarníkov a študentov umeleckých škôl zo Slovenska a zahraničia.

Spišská Sobota

Starobylé námestie - Na starej historickej ceste, vedúcej údolím rieky Poprad cez Kežmarok a Červený Kláštor smerom k Baltu, pri jej sútoku s Velickým potokom vznikla na kopci na jej ľavom brehu v 12. storočí trhová osada Spišská Sobota. Založili ju zrejme na mieste staršieho hradiska. Od poslednej tretiny 13. storočia patrila k Spoločenstvu spišských Sasov (Zväz dvadsiatichštyroch spišských miest).

Kostol Sv. Juraja - Najstaršou zachovanou stavbou Spišskej Soboty je rímskokatolícky farský kostol sv. Juraja – mučeníka. Stojí na vyvýšenine v najširšej časti veľkého trojuholníkového, lievikovito predĺženého námestia. Je najvýznamnejším objektom mesta a jeho interiér patrí k najzachovalejším a najvzácnejším na Spiši i na Slovensku.

Starý Smokovec

Turistické centrum Vysokých Tatier - Osada je významným dopravným uzlom s odbočkou trate Tatranskej elektrickej železnice a lanovkou na Hrebienok, odkiaľ je východisko túr do najnavštevovanejších dolín. V osade je sústredená obchodná sieť, expozitúry niektorých bánk, zmenárne. Pochutiť si môžete na výbornej vode pri prameňoch, vďaka ktorým vlastne Starý Smokovec vznikol. Osada pod Slavkovským štítom poskytne návštevníkom všestranné možnosti rekreácie, relaxácie, kvalitnú kuchyňu, výbornú základňu pre náročnú turistiku.

Horské Kolobežky - Horská kolobežka znemená čiastočne horský bicykel, čiastočne kolobežka, čiastočne snowboard a zažiť ju môžete na trase Hrebienok- Starý Smokovec. Adrenalínový zážitok pre celú rodinu. Zjazd z Hrebienka 3 km po asfaltovej horskej ceste.

Štrbské Pleso

Veveričí park - Tento adrenalínový park pozostáva z dvoch druhov tratí. Na svoje si prídu aj "veľké veverice" (dospelí) aj malé veveričky (deti). Trať pre veľké veverice je postavená z 25 lanových prekážok umiestnených na stromoch vo výške cca 5 m, je dlhá 320 m. Obvykle ju "veľké veverice" zdolajú za 45 min. Počas prelezu si okrem značnej dávky adrenalínu užijete aj výhľad na štíty Vysokých Tatier

Bungee jumping - skáče sa zo skokanského mostíka K-120 na Štrbskom Plese, z výšky 65 m, každú sobotu a nedeľu od 10:00 do 16:00. Cena skoku je 30€. Bungee trampolína- Jedná sa o 4 samostatné trampolíny, na ktorých skokan s pripevnenou sedačkou spojenou s konštrukciou X-jump trampolíny dokáže skákať až do výšky 7 m a robiť pritom rôzne premety.

Člnkovanie na Štrbskom Plese - Člnkovanie na Štrbskom plese má viac ako 120 ročnú tradíciu. V prevádzke od 15.6.2009.

Lyžovanie - K dispozícii máte viac ako 23,21 km pravidelne upravovaných lyžiarskych tratí. Celková dĺžka zjazdoviek je 7,21 km, ktoré sú po celej svojej dĺžke zasnežované technickým snehom. Určite nevynecháte príležitosť na vzrušujúce nočné lyžovačky, alebo pohľad na zasnežené pohoria z vtáčej perspektívy počas paraglidingu.

Bežkovanie - Pre bežkárov sú k dispozícii bežecké trate v celkovej dĺžke 16 km

Snowboarding - Milovníci snowboard-adrenalínu môžu navštíviť snowpark na ľavej strane svahu Interski s možnosťou jumpovania a s využitím railov a prekážok.

Belianska jaskyňa

Belianska jaskyňa (vchod 885 m) je jediná sprístupnená jaskyňa vo Vysokých Tatrách v severnom úbočí Kobylieho vrchu nad Tatranskou Kotlinou. Dohady, že ju poznal už prehistorický človek, nie sú podložené. V 18. storočí ju navštevovali hľadači pokladov, po ktorých ostali nápisy na jaskynných stenách. Až objavná cesta Júliusa Husza a Jána Britza zo Spišskej Belej dňa 5.8.1881 vzbudila vedecký a turistický záujem o jaskyňu. Verejnosti ju sprístupnili 1882 a elektricky osvetlili 1896 ako jednu z prvých jaskýň na svete. Komunikácie v jaskyni stále zlepšovali a prístupné jaskynné priestory a postupne zväčšovali ďalšími objavmi. Celková dĺžka jaskyne je 1752 m, z toho sprístupnených jaskynných chodieb je 1001 m.

Vrbov

Termálne kúpalisko - V areáli sa nachádza desať bazénov, z toho sú štyri detské. Teplota vody v bazénoch je od 26C do 38C. Kúpalisko je otvorené celoročne. Termálna minerálna voda má blahodarné účinky na pohybové a nervové ústrojenstvo, dýchací a srdcovocievny systém.

Veľká lomnica

Golfový areál Black Stork- na ploche 120 hektárov rozprestiera najväčší golfový areál Black Stork na Slovensku. Na 27 jamkách s kompletným zázemím - 3 možné kombinácie 18 jamkových ihrísk (International Course, Panorama Course a Village Course). Tiež sú pripravené tréningové plochy – driving range, chipping green, putting green a 3 PAR akadémia.

GPS Wifi

SMALL FAMILY PENSION

Penzión Molčány, Stará Lesná 171
059 52 Stará Lesná

Ak je dovolenka vo Vysokých Tatrách splnením vášho sna máme pre vás plán ako vyriešiť ubytovanie priamo na ich úpätí. Vysoké Tatry sú našim najvyšším pohorím a sú bezpochyby perlou slovenskej prírody. Príďte si vychutnať pobyt pod štítmi majestátnych Vysokých Tatier s rodinou alebo známymi. Penzión Molčany v lokalite Stará Lesná vám ponúka ubytovanie rodinného typu pre aktívny oddych aj komfortný relax.

Táto stránka používa cookies. Viac informácií TU.
Copyright © 2010 Pension Molčany. All Rights Reserved.

Ubytovanie na Slovensku - Ubytovanie Vysoké Tatry, Hotel Hviezdoslav Kežmarok